Być współczesnym artystą – co to znaczy?

Artyzm, sztuka, estetyka, kreacja, tworzenie, dzieło, obraz, rzeźba, architektura, artysta, natchnienie, plastyka, kompozycja – te pojęcia nie znikają ze słownika, choć przeobrażeniu podlega ich treść. Historia sztuki jest dynamiczna. Zespolona z całą kulturą. Stanowi efekt tego, jak żyją społeczeństwa i co w danym momencie jest dla nich ważne.
Nowoczesne narzędzia i odwieczne potrzeby
Sztuka pokazuje, jak to, co uniwersalne łączy się i dopełnia z tym, co momentalne czy historyczne. Przykładem takiego połączenia są nowoczesne programy pozwalające tworzyć niezwykłe dzieła plastyczne, animacyjne, przestrzenne. Umożlwiające tworzenie całych światów, projektowanie postaci, miejsc, rekwizytów.
Photoshop, Blender, Substance Painter, Marmoset Toolbag, Zbrush – to tylko niektóre z nowoczesnych programów, które służą tworzeniu, realizowaniu fantazji, spełnianiu wizji artystycznych. To w tym miejscu tradycja spotyka się z aktualnością, sztuka z nauką.
Nowoczesna sztuka obiektu i przestrzeni
Współczesny artysta tworzy, wykorzystując dostępne narzędzia, pozwalające mu działać z wielkim rozmachem. Jego projekty bowiem mogą być wcześniej doskonale przygotowane i obejrzane w wersji komputerowej. Umożliwiają to nowoczesne programy. Dlatego SketchUp podstawy, Artlantis, Archicad, Color Efex Pro, V-ray – to programy otwierające współczesną architekturę na nowe możliwości. Te narzędzia zdecydowanie ułatwią codzienną pracę architektów i architektów wnętrz.
Nowoczesne poruszenie wyobraźni
Twórczość się zmienia, ale sama idea pozostaje niezmienna. Podobnie jak wpisana chyba w istotę człowieczeństwa – potrzeba tworzenia. Artyści wszystkich wieków chcieli poruszyć odbiorcę dzieła i wyobraźnię. Dzisiaj staje się to możliwe w dosłownym sensie, dzięki takim programom jak After Effects.