Podejmij walkę z cellulitem. Poznaj zabiegi, które Ci w tym pomogą
Walka z cellulitem nie jest łatwa. Domowe metody często nie przynoszą zamierzonych rezultatów i wydaje się, że nic już nie da się zrobić, aby przywrócić skórze gładkość. Pomarańczowa skórka bywa oporna na dietę i ćwiczenia, dlatego opracowano skuteczne zabiegi na cellulit, z których można skorzystać w klinikach medycyny estetycznej.
Skąd się bierze pomarańczowa skórka?
Cellulit, nazywany potocznie pomarańczową skórką, a w języku medycznym – lipodystrofią, nie ma jednej konkretnej przyczyny. Uznawany jest m.in. za jedną z konsekwencji starzenia. Z wiekiem produkcja kolagenu w organizmie ulega stopniowemu osłabieniu, przez co połączenia między skórą a tkanką tłuszczową stają się coraz słabsze, co prowadzi do powstawania cellulitu. W grę wchodzą również uwarunkowania genetyczne oraz zaburzenia metaboliczne i endokrynologiczne. Nie bez znaczenia jest również styl życia. Osoby, które odżywiają się niezdrowo, mają nadwagę, stosują używki, unikają aktywności fizycznej, mają większe predyspozycje do powstawania cellulitu, niż osoby prowadzące zdrowy styl życia.
Walkę z cellulitem należy rozpocząć od zmiany stylu życia – wprowadzenia regularnej aktywności fizycznej i zdrowych nawyków żywieniowych oraz rzucenia używek. Jeśli takie zmiany okażą się niewystarczające, warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów antycellulitowych. Jeśli szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej, kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.
Jak walczyć z cellulitem? Sprawdzone zabiegi
Fala uderzeniowa
Jest to technologia, która pierwotnie wykorzystywana była w medycynie sportowej i fizjoterapii. Szybko jednak okazało się, że fala uderzeniowa ma również właściwości wyszczuplające, ujędrniające i antycellulitowe. Terapia polega na zastosowaniu specjalnego urządzenia emitującego energię dźwiękową, która bez przerywania ciągłości naskórka jest w stanie uszkodzić strukturę komórek tłuszczowych. Dodatkowo fala uderzeniowa poprawia jędrność i elastyczność skóry. Zabieg ten wykonuje się w serii, a jego ostateczne efekty można ocenić dopiero około 2-3 miesiące po ostatniej sesji.
Laseroterapia
Lasery o specjalnej długości fali są w stanie niszczyć komórki tłuszczowe, bez przerywania ciągłości skóry, dzięki czemu przyczyniają się do wyszczuplenia ciała oraz redukcji cellulitu. Zabieg ten nazywany jest liposukcją laserową. Jednocześnie urządzenie to oddziałuje również na skórę – stymuluje produkcję włókien kolagenowych i obkurcza obszar zabiegowy. Pierwsze efekty można zauważyć już po jednorazowym zastosowaniu lasera, nie będą one jednak trwałe, jeśli nie powtórzymy terapii odpowiednią liczbę razy. Najlepsze rezultaty osiągane są zazwyczaj po serii kilku zabiegów.
Terapia zimnem
Kriolipoliza to popularny zabieg wyszczuplający. Mało kto wie, że przy jej pomocy można też zniwelować cellulit. Niskie temperatury osiągane podczas tego zabiegu działają destrukcyjnie na komórki tłuszczowe, znajdujące się pod skórą. Kriolipoliza jest mało inwazyjna, ponieważ nie powoduje przerwania ciągłości naskórka. Mimo zastosowania temperatury rzędu -10°C nie ma ryzyka odmrożenia. Komórki tłuszczowe pod wpływem zimna obumierają i są stopniowo usuwane z organizmu. Cały proces zajmuje trochę czasu i zazwyczaj po upływie około 2 miesięcy można dostrzec ostateczne rezultaty. Chociaż już po jednym zabiegu cellulit staje się mniej widoczny, specjaliści z Kliniki Ambroziak w Piasecznie zalecają serię 3-4 zabiegów w 6-tygodniowych odstępach.